Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

JAS

Ľudová hudba JAS

Október 2014 - presne vtedy sa datuje definitívne, momentálne zoskúpenie ľudovej hudby JAS. Spojili sa štyri dievčatá. Možno nás veľa ľudí ešte nepozná, no veríme, že čím skôr sa dostaneme do povedomia ľudí, ktorí majú radi folklór, ľudové piesne, ktorí si radi zatancujú, zaspievajú.

Prešiel necelý rok, až kým sa JAS vyformoval do súčasnej podoby. Naše huslistky hrali už počas Vianoc v roku 2013. V máji 2014 sa naša kontrabasistka rozhodla, že začne navštevovať základnú umeleckú školu, hudobný odbor a nástroj - kontrabas. Takto sme boli tri. V októbri 2014 sme sa spojili s akordeonistkou, ktorá bola nadšená, že svoj talent a niekoľkoročné štúdium v umeleckej škole môže využiť. V takomto zložení sme zahrali naše prvé vystúpenie a takto fungujeme dodnes.

jasMožno si väčšina ľudí kladie otázku: "Prečo práve názov "JAS"?"

To práve preto, že všade kam prídeme, chceme rozjasať dav, priniesť nové svetlo, nový jas, nový pohľad na ľudovú hudbu skrz štyri mladé dievčatá, ktoré dokázali spojiť svoje talenty a tak chcú potešiť ostatných svojim spevom a hrou. 

Počas našej doterajšej existencie sa nám podarilo odohrať nejednu oslavu okrúhlych narodenín, krstiny, firemné akcie ale aj zúčastniť sa ako hosť na krojovanej zábave v Nemešanoch alebo rôznych plesoch a zahrať Vám na ľudovú nôtu.
A cez vianočné obdobie Vám ponúkame koledy, ktoré hráme už každoročne v kostoloch.

Tešíme sa na Vás pri nejakej akcii :)

 

Dievčatá z ĽH JAS

  • Soňa Grobarčíková - primáš (Jablonov)

Primáš, prvé husle alebo naša vedúca - takto by sme mohli predstaviť Soňu, ktorá hrá na husliach už od malička. Navštevuje štátne osemročné gymnázium v Levoči, kam chodí aj do umeleckej školy. Výborný sluch, krásny silný hlas a jedinečná hra na husliach - primáškine vlastnosti, no samozrejme aj veľká ochota a trpezlivosť.

  • Simona Grobarčíková - II. husle (Jablonov)

Náš najmladší člen, primáškin súrodenec a niekedy aj osoba, ktorá má najviac energie na skúškach. Každý nástroj chce vyskúšať. Na husliach hrá veľmi rada a aj preto chodí do základnej umeleckej školy do Levoče už niekoľko rokov, a navštevuje osemročné cirkevné gymnázium, tiež v Levoči.

  • Lenka Škotková - akordeón (Beharovce)

Navštevuje štvorročné cirkevné gymnázium v Levoči a tiež aj umeleckú školu v Spišskom Podhradí. Obrovský talent neskrýva a keď začne hrať, nevie prestať. Tento jedináčik nám stále zlepší náladu.

  • Kamila Jarošová - kontrabas (Bugľovce)

Najstarší člen, budúci osobný šofér, vysokoškoláčka v Prešove navštevuje zároveň aj ZUŠ v Levoči, sa svojho "dosť veľkého remesla" chytila hneď a zaraz. Prvý stupeň v ZUŠ už absolvovala hrou na klavíri, čiže hudba nie je pre ňu nič cudzie. 

Viac na stránke: www.lhjas.sk


 

JAS

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

Oznamy miestneho rozhlasu obce Jablonov

Virtuálny cintorín

Ako triediť odpad

Spiš z neba

Počasie Jablonov - Svieti.com

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka